بهترین روش چاپ کتاب

بهترین روش چاپ کتاب : برای چاپ کتاب وقتی نوبت به مواد چاپی و صحافی می رسد ، شما سه انتخاب اساسی دارید: چاپ لترپرس(حروف) ، چاپ افست کتاب و چاپ دیجیتال کتاب . هر سه روش نسبتاً رایج هستند و براساس نوع پروژه دارای مزایا و معایبی هستند. در واقع سه فناوری مجزا برای چاپ کتاب وجود دارد که همگی به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. بیایید درست بررسی کنیم ببینم کدامیک مناسب برای کتاب شما هستند.شما می توانید برای چاپ کتاب خود با انتشارات ویراست تماس حاصل نمایید : ۰۹۱۹۹۵۴۱۳۸۰

چاپ کتاب

شماره تماس برای چاپ کتاب

چاپ لترپرس کتاب

لترپرس – این روش اصلی چاپ از زمان گوتنبرگ تا اواسط قرن بیستم بود. به هر طریقی ، نوع ، حکاکی های تصویری یا صفحات فلزی اچ ساخته شده از نمونه های اصلی عکس را مرکب کرده و سپس کاغذ را روی آنها می غلتند ، و تصویر را به کاغذ منتقل می کند ، هر بار یک ورق. فناوری Letterpress منجر به فشار بزرگ و خودکار شد. می بینید که این روش چاپ تا چه اندازه همه کاره شده است زیرا بیش از ۴۰۰ سال سایر اشکال چاپ را تحت الشعاع خود قرار داده است.

چاپ لترپرس کتاب امروزه همچنان برای کتابهای بسیار محدود چاپ شده و در مناطقی از جهان که برق غیرقابل اطمینان است استفاده می شود. مطبوعاتی که از طریق پدال پا کار می کنند می توانند سالها فقط با یک روغن کار کنند و به هیچ وجه به برق احتیاج ندارند ..

این روش از قرن پانزدهم وجود داشته است و به عنوان یک فرآیند چاپ برتر در نظر گرفته می شود. از آنجا که سالها پیش به صورت استاندارد بود ، چاپ لترپرس غالباً برای کارهای محدود یا کیفیت بالا اختصاص دارد. می تواند بسیار گران باشد و بندرت برای کارهای چاپ انبوه استفاده می شود

بهترین روش چاپ کتاب

بهترین روش چاپ کتاب

چاپ افست کتاب

افست – در اثر کشف تصادفی جرقه ای برای چاپ در ابتدای قرن بیستم ایجاد شد که تصویری که توسط یک استوانه لاستیکی پوشانده شده به کاغذ منتقل می شود در واقع واضح تر از تصویر نوع اصلی است. این تصویر افست باعث ایجاد نام چاپ افست شد.

با ظهور استفاده های صنعتی از عکاسی و پیشرفت در زمینه کاغذ و مواد ساخت بشقاب ، لیتوگرافی عکس ، ساخت صفحات چاپ از طریق فرایند عکاسی ، به چاپ افست کتاب اجازه داد تا از حروف چاپی یا چاپ لترپرس سبقت بگیرد.

در جبران ورق ، کاغذ به مطبوعات تغذیه می شود و هر بار یک برگ چاپ می شود. در چاپ افست ، از پرسهای مخصوص برای چاپ از رول بزرگ کاغذ استفاده می شود که همانطور که از طریق مطبوعات عبور می کند ، وب را که برای آن نامگذاری شده تشکیل می دهد.

در انتهای پرس کاغذ به ورق های جداگانه بریده می شود. تجهیزات صحافی برای جمع کردن ، برش و مونتاژ کار چاپ اغلب در انتهای مطبوعات تنظیم می شود ، به چاپگر اجازه می دهد یک پروژه چاپ را در یک عبور از کاغذ خالی به یک کار مونتاژ تمام شده انجام دهد.

چاپ افست متداول ترین روش چاپ برای کتابها و سایر مواد محدود است. تصاویر مرکب از صفحه ای به رول لاستیکی به سطح چاپ منتقل می شوند. اولین چاپ افست روی کاغذ مربوط به سال ۱۹۰۴ است. پس از چاپ ، کاغذ را می توان به صورت ورقه ای برش داده و بند کرد. بیشتر کتابهایی که امروز در فروشگاهها میخرید – از گالینگور گرفته تا شومیز – با استفاده از این روش چاپ می شوند زیرا برای تولید انبوه خوب است.

بهترین روش چاپ کتاب

بهترین روش چاپ کتاب

چاپ دیجیتال کتاب

چاپ دیجیتال ، حاصل ازدواج یک دستگاه کپی پرسرعت با رایانه با تجهیزات صحافی رایانه ای ، سریع ترین رشد چاپ کتاب در حال حاضر است. سرورهای رایانه ای پرونده های دیجیتالی جداگانه اما هماهنگ را برای جلد کتاب و بلوک متن داخلی نگهداری می کنند.

به درخواست اپراتور یا دستورالعمل رایانه ای ، پرونده ها در انتهای چاپ مطبوعات بارگیری می شوند و به همان روشی که تصاویر دستگاه کپی رده بالای شما کپی می کند با تونر تصویربرداری می شوند. صفحات بدست آمده با یک پوشش تصویری رنگی ترکیب شده اند. کل کتاب به هم چسبیده و مرتب شده است. برخی از تجهیزات چاپ دیجیتال می توانند فقط در مدت هفت دقیقه یک کتاب کامل ، را چاپ کنند.

چاپ دیجیتال کتاب تقریباً هر روز محبوبیت بیشتری پیدا می کند. محبوبیت ناشی از این واقعیت است که سریع ، نسبتاً ارزان است و می تواند متناسب با هر تعداد نسخه باشد. چاپ دیجیتال می تواند در انواع ماشین ها از چاپگرهای لیزری یا جوهر افشان با کیفیت بالا گرفته تا چاپگرهای با فرم بزرگ انجام شود. هیچ صفحه ای ساخته نمی شود و کارهای چاپ مستقیم از پرونده دیجیتال است.

تفاوت عمده انواع روش های چاپ کتاب در چیست؟

تفاوت عمده چاپ لترپرس با چاپ افست از یک سو و دیجیتال از طرف دیگر این است که چاپ دیجیتال برای ایجاد یک نسخه از کتاب در یک زمان طراحی شده است. روش های دیگر چاپ زودهنگام ، کتاب ها را به صورت مرحله ای تولید می کند و فقط در هنگام تولید نسخه های بسیار زیاد به طور کارآمد چاپ می کند.

بهترین روش چاپ کتاب

بهترین روش چاپ کتاب

مقایسه سه روش چاپ کتاب

خوب ، اکنون ما در مورد سه روش چاپ اطلاع داریم ، اما این چگونه به انتخاب روش مناسب کمک می کند؟ در اینجا نحوه استفاده بهتر از هر روش چاپ آمده است:

چاپ افست کتاب در بیشتر کتابهای تولید شده امروزه استفاده می شود. از افست وب برای تهیه بروشور ، تراکت و . در بازار انبوه ، مانند مواردی که در قفسه ها در سوپرمارکت ها و فرودگاه ها فروخته می شود ، و برای چاپ بسیار بزرگ کتاب های دیگر استفاده می شود. چاپ کتاب افست با ورق با بهترین کیفیت تولید مثل آثار هنری و عکاسی را ارائه می دهد ، و در مورد تعداد اندازه ارائه شده برای کتاب ها و انواع مختلف کاغذ موجود برای چاپ ، انعطاف پذیرترین حالت را دارد.

از چاپ دیجیتال کتاب به طور فزاینده ای در مدل توزیع چاپ بر اساس تقاضا استفاده می شود که بسیار محبوب شده است. ناشران بزرگتر در حال انتقال کتابهای لیست پشتی خود به چاپ دیجیتال ، صرفه جویی در هزینه های انبار و حمل و نقل هستند. پدیده خود انتشار تقاضای زیادی برای چاپ دیجیتال از طریق چاپ بر روی زمان ایجاد کرده است و توزیع ، از آنجا که تقریباً تمام هزینه چاپ کتاب را از بین برده است.

چاپ لترپرس کتاب تقریباً به طور انحصاری برای کتابهای خوب و محدود استفاده می شود. “مهمترین مشخصه نوع آن در کاغذ ، و بافت ظریف حاصل از آن به صفحه با روش های دیگر غیرممکن است. این کتاب ها معمولاً با مواد فاخر ساخته می شوند و قیمت هر کدام از آنها صدها دلار است

به طور خلاصه: برای چاپ کتابهای بسیار خوب ، با حجم محدود ، از چاپ لترپرس استفاده کنید. استفاده از افست وب برای بازار انبوه و کتابهای بسیار زیاد که نیازی به کیفیت بالایی ندارند. برای چاپ بیش از ۵۰۰ نسخه یا در مواردی که به چاپ با کیفیت بالا احتیاج دارید ، از افست استفاده کنید. در مواردی که دوره چاپ بسیار کوتاه است و یا نیازی به موجودی کتاب ندارید ، از چاپ دیجیتال استفاده کنید.