راهکار افزایش مکش جاروبرقی

راهکار افزایش مکش جاروبرقی: داشتن مکش بالا موضوع مهمی است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم چرا که در زمان انجام نظافت با یک بار جاروبرقی کشیدن محیطی بسیار تمیز و پاکیزه ای را خواهیم داشت. افزایش قدرت مکش جاروبرقی مستلزم انجام کارهایی است که حتما باید با آن ها آشنایی کامل را داشته باشید این کارها را می توان به چند دسته تقسیم نمود که در ادامه راهکار افزایش مکش جاروبرقی توضیح داده می شود،جالب است بدانید که یکی از علل مهم در تاثیر افزایش مکش جاروبرقی، پاکت جاروبرقی آن می باشد که در ادامه این مورد را هم بررسی خواهیم کرد تا انتهای این مقاله همراه ما باشید:

راهکار افزایش مکش جاروبرقی

بالا بودن قدرت مکش مساوی است با نبود گرد و غبار ریز حتی بسیار کم حتی با یک بار جاروبرقی کشیدن ، هرچه قدر توان جاروبرقی بیشتر باشد میزان مکش آن نیز به همان میزان افزایش می یابد بهتر است برای افزایش میزان مکش به طور منظم نسبت تعویض کیسه جاروبرقی اقدام نمایید چرا که میزان هوای مکیده شده مستقیما به این قسمت دمیده شده و در صورتی که ریزگرد و غبارهایتمامی منافذ را گرفته باشند میزان مکش کاهش می باید و کیفیت جارو کشیدن شما را کم می کند.اما با مکش ضعیف مجبور به جاروبرقی کشیدن چندین باره و دوباره کاری خواهیم بود پس این موضوع دارای اهمیت بالایی می باشد.در ادامه به بیان راهکار افزایش مکش جاروبرقی می پردازیم:

راهکار افزایش مکش جاروبرقی

راهکار افزایش مکش جاروبرقی

تخلیه پاکت جاروبرقی

خالی کردن کیسه یا مخزن جاروبرقی قدم خیلی مهمی در افزایش قدرت مکش جاروبرقی دارد.
بسیار مناسب است که مرتبا پر بودن کیسه یا مخزن جاروبرقی خود را بررسی نمایید.

در جاروبرقی های مخزن دار، در جلوی مخزن علامتی برای نشان دادن حداکثر ظرفیت وجود دارد.

درمواقعی که آلودگی یاموبه مخزن یا کیسه جاروبرقی چسبیده است، آلودگی راکاملاازکیسه یامخزن جدا نمایید.

حتی اگر زمانی که مخزن یا کیسه به نظر پر نمی آید، شما با چک کردن خط پر بودن (fill line) میتوانید از پر بودن آن اطمینان حاصل کنید.
حتی اگر صدای جاروبرقی شما طبیعی باشد، باز به این معنی نیست که مکش شما در حالت حداکثری خود قرار دارد.

استفاده از ارتفاع قرارگیری مناسب

گاهی اوقات، خالی کردن مخزن یا کیسه مشکل را برطرف نمیکند.

در این حال، حالت قرارگیری دستگاه را چک نمایید، مخصوصا ارتفاع. کاربران زیادی از این امر اطلاعاتی ندارند.

برای مثال، اگر کف چوبی، سرامیک و موزاییک و دیگر سطوح سخت را جارو میکنید،
نباید جارو در سطح بالاتری از سطح قرار گرفته باشد.

در جارو کردن این سطوح هرچقدر سطح جارو پایین تر باشد، قدرت مکش بالاتر میرود.

پاک کردن لوله جاروبرقی از آلودگی و ذرات

ممکن است پس از اینکه شما کیسه جاروبرقی خود را تخلیه کرده اید و فیلتر های دستگاه را تمیز کرده اید، همچنان قدرت مکش دستگاه شما پایین باشد. برای حل مشکل لوله جاروبرقی را چک کنید. بررسی کنید که به خاطر تجمع آلودگی و مو و گردوغبار، در لوله انسداد ایجاد نشده باشد.

از یک شی لوله یا انبر مانند نیز میتوانید برای زدودن آلودگی و برطرف کردن اسنداد لوله جاروبرقی استفاده کنید.

همچنین لوله را بررسی نمایید که سوراخ یا شکافی در آن ایجاد نشده باشد. هر گونه سوراخ در لوله، باعث میشود که نشتی هوا باعث کاهش قدرت مکش شود.در این حالت پیشنهاد میشود که کل لوله جاروبرقی تعویض شود.

ممکن است پمپ وکیوم کاملا بدون منفذ (آب بندی) نباشد

در جاروبرقی ها جریان مکش هوا از ابتدای لوله جاروبرقی شروع میشود. و اگر نشتی ای در سراسر این مسیر وجود داشته باشد ، به این معنی است که دستگاه نمیتواند وکیوم کامل را اعمال کند.

اگر محل اتصال در این مسیر (برای مثال اتصال لوله به خرطومی و …) کاملا کیپ و محکم نباشد نیز باعث هدر رفتن مکش هوا میشود. بنابرین شما به عنوان کاربر، باید این فضا ها را بررسی و آن را رفع نمایید.

اگر در مسیر مکش، کاغذ یا هرگونه گرفتگی وجود داشته باشد باعث میشود که قدرت مکش با اختلال روبرو میشود. که با برطرف کردن آن، قدرت مکش دستگاه جبران میشود.

برس چرخان پارویی را تمیز کنید

اگر برس چرخان به کار نیفتد، احتمالا به دلیل قدرت مکش پایین است. کار اصلی برس چرخان جمع کردن ذرات و گرد و غبار از روی زمین است. این برس به جمع کردن ذرات کمک میکند.

بنابرین اگر این برس چرخش لازم را نداشته باشد، جمع آوری ذرات سخت تر میشود. در نتیجه جاروبرقی به میزان مناسب آلودگی را برطرف نمیکند.

برطرف کردن این مشکل کار ساده ای نیست. تنهاکاری که میتوانیدانجام دهیداین است که پارویی بابرس چرخان از دستگاه جدا و پاک نمایید. هر چه تمیزتر شود بهتر کار خواهد کرد.

حال، شما میدانید که چگونه با انجام کارهای ذکر شده قدرت مکش جاروبرقی خود را بهبود بخشید.

یکی دیگر از روش های افزایش مکش جاروبرقی تمیز کاری مناسب می باشد.

پاکت جاروبرقی در عملکرد جاروبرقی چه نقشی دارد؟

پاکت جاروبرقی نقش مهمی در عملکرد جاروبرقی دارد انتخاب پاکت جاروبرقی باعث افزایش طول عمر جاروبرقی شده و آرامش را به منازل باز می گرداند جاروبرقی در نظافت و آراستگی فضای خانه و محل کار نقش بزرگی در آرامش روانی افراد دارد. علاوه بر قدرت جاروبرقی ابزار جانبی مانند : پاکت جاروبرقی،کیسه جاروبرقی و فلیترجاروبرقی در عمل کرد جاروبرقی نقش موثری دارند.

پاکت جاروبرقی

پاکت جاروبرقی در مدل های مختلف ساخته می شود پاکت دائمی جاروبرقی و پاکت یکبار مصرف پاکت جاروبرقی یکبار مصرف بهداشتی می باشد نسبت به پاکت جاروبرقی دائمی و کار شما را راحت می کند و هر بار مجبور نیستید کیسه دائمی را خالی کنید.

پاکت جاروبرقی یکبار مصرف رادر صورت پر شدن به راحتی می توانید تعویض کنید و قیمت کمتری نیز دارند تا بتوانید بدون مشکلی از آنها استفاده کنید اگر میخواهید جاروبرقی شما در بهترین حالت کارکرد باشد، باید کیسه را زمانی که تا( 2/3) آن پر شده است تعویض نمایید نه وقتی که کاملا پرشده و به موتور جارو برقی فشار وارد می کند و باعث کاهش طول عمر آن می شوند.

از کجا متوجه شویم پاکت جاروبرقی پر شده است؟

نشانه هایی وجود دارد که می توان مشخص کرد که کیسه جاروبرقی پرشده یا این که در حال پر شدن است. واضح ترین نشانه هایی که وجود دارند چراغ نشانگربروی خود جاروبرقی میباشد و دیگری هم وقتی که می بینید قدرت جاروبرقی مثل قبل نیست و مکش قبل را ندارد.

پاکت جاروبرقی چه مزایایی دارد؟

یکی از مهترین مزایای استفاده از پاکت جاروبرقی یکبار مصرف جلوگیری از ورود ذرات معلق گرد و غبار به داخل جاروبرقی میباشد. پاکت های جاروبرقی 5لایه باعث می شوند ذرات معلق، گرد و غبار و سـایر آلـودگی ها از پاکت جاروبرقی عبـور نکرده و ازگردش این ذرات که باعـث ایجاد بیمـاری و حساسیت های گوناگون می گردد در منزل و محـل کار جلوگـیری نماید ومحیطـی مناسـب برای شـما و فرزندانتان فراهم می کند.

مصـرف پاکت جاروبرقی الیافی نسـبت به کاغذی کاهش می یابد. پاکت جاروبرقی الیافی امکان جذب گرد و غبار بیشتری را داشته و در نتیجه تعـداد و همچنین بدلیل عدم ایجاد مقاومت نا برابر امکان پاره شدن این پاکت ها درجاروبرقی منتفی گردیده و از نفوذ آلودگی به داخل جاروبرقی و صدمه به آن جلوگیری می نماید.

نکته دیگر استفاده از سیستم پیشرفته در لمینت لبه های پاکت جاروبرقی باعث می شود در هنگام بکارگیری فشار کمتری به موتور جاروبرقـی وارد گردد و طـول عمـر جاروبرقی افزایش یابد.متأسفانه بدلیل عدم لمینت در تعداد زیادی از پاکت هـای کاغذی و دائمی صدمات فراوانی به جاروبرقی ها وارد می گردد.

bit.ly/3aiWtHU